Je nám líto, ale tato sleva už skončila.
Nepropásněte další Slevy, Přihlašte se k odběru novinek:   
Zavřít

Solight germicidní UV lampa - včetně poštovného

Skončeno
5 zákazníků

1999

Ukončeno
Původně: 2300 Kč Sleva 13 %
Ušetříte: 301 Kč
13%
1

O slevě

 • přenosná stolní lampa pro dezinfekci domácností, kanceláří, škol, chodeb, atd
 • dezinfikuje přímo vlivem UVC záření, nepřímo pomocí plynu O3 (ozon) 
 • velmi bezpečný a vysoce účinný způsob dezinfekce
 • je až 3000x rychlejší než dezinfekce chlórem a 25x efektivnější než kyselina chloritá
 • likviduje viry, plísně, bakterie, houby.
 • nezatěžuje životní prostředí a odpadové hospodářství použitými chemickými přípravky
 • dezinfikovaná plocha: až 40m2
 • časovač 15/30/60min
 • doporučená doba dezinfekce:
 • místnost 20m2 - 15min
 • místnost 30m2 - 30min
 • místnost 40m2 - 60min
 • vlnová délka 260nm, barva světla: modrofialová
 • doporučený interval pro dezinfekci: 1 - 3x týdně
 • životnost zářiče: až 8000 hodin
 • dosah dálkového ovládání: 15m
 • materiál: křemíková trubice + ABS
 • přímé záření: 38W
 • napájení 230V/50Hz, délka přívodního kabelu 1,6m
 • rozměry: 400 x 100 mm, podstava 200mm
 • hmotnost: 1,1 kg 
 • barva: černá

Podmínky slevy

Vzhledem k vládnímu omezení a nouzovému stavu, Vám Solight germicidní lampu v případě zájmu odešleme obratem na Vaši adresu, bohužel není možné osobní vyzvednutí. Po zakoupení a obdržení voucheru prosíme o zaslání čísla zakoupeného voucheru na email:extreme-eshop@email.cz 

společně S VAŠÍM JMÉNEM A DORUČOVACÍ ADRESOU.

 

V případě zájmu uveďte pro doručovatele zásilky Vaše telefonní číslo.

 

POŠTOVNÉ JE ZDARMA!

 

Kontakt na prodejce:

V případě dotazu nás kontaktujte emailem : extreme-eshop@email.cz, nebo tel 777123456.

Podrobnosti Slevy


 • CZ Germicidní UVC lampa GL01

  Návod k obsluze

  Vážený zákazníku, děkujeme za zakoupení našeho výrobku. Pozorně si přečtěte následující pokyny a dodržujte je, aby vám výrobek sloužil bezpečně a k plné spokojenosti. Předejdete tak jeho nesprávnému použití či poškození. Zabraňte neodborné manipulaci s tímto přístrojem a vždy dodržujte zásady používání elektrospotřebičů. Návod k použití pečlivě uschovejte. Určeno k použití ve vnitřních prostorech. Výrobek by měla používat pouze dospělá osoba. Nikdy nevystavujte prostředí s vysokou vlhkostí (např. koupelna), zamezte kontaktu výrobku s kapalinami. Zamezte blízkosti či dotykům s domácí a výpočetní elektronikou.

  Obsah sady

  •   1x germicidní UV lampa

  •   1x dálkový ovládač

  •   1x návod k použití

  •  

   Funkce

   Lampy s přímým zářením se používají tam, kde je možné zajistit, aby nebyli při dezinfekci přítomni lidé. Dezinfekce těmito svítidly je nejúčinnější, protože dochází ke sterilizaci mikroorganismů jak na povrchu předmětů, tak i ve vzduchu a kapalinách. Tento výrobek slouží k přímé a nepřímé dezinfekci prostor. Přímá dezinfekce se týká plynů, kapalin a předmětů, které jsou vystaveny přímému efektivnímu záření ultrafialového záření typu C. Tyto plyny, kapaliny nebo předměty musejí být přímo vystaveny záření typu UVC. Efektivním zářením se myslí intenzita záření UVC, která postačuje k dezaktivaci virů, plísní, bakterií nebo hub.

   Nepřímá dezinfekce se provádí plynem O(ozon), který vzniká působením UVC záření. Tento plyn se dostává do všech částí místnosti (i za překážky) a dezinfikuje.

   Obsluha

   Zapojte zařízení do zásuvky. Zařízení má možnost časovače 15/30/60min. Délku intervalu volte dle úrovně nutné dezinfekce. Tlačítkem na lampě zvolte požadovaný časový interval. Červená kontrolka 15 min, zelená kontrolka 30 min, bílá kontrolka 60 min. Po zvolení požadované délky intervalu začne odpočet, který je signalizován pípáním. Tento odpočet trvá cca 15 – 20 sek. Po tuto dobu dochází ke žhavení elektrod trubice, následně dojde k zapnutí lampy. Lampa bude vypnuta po zadaném časovém intervalu nebo může být kdykoliv vypnuta tlačítkem na lampě.

   Ovládání dálkovým ovládačem - na dálkovém ovládání zmáčkněte červené tlačítko power. Následně zmáčkněte tlačítko příslušné délky časového intervalu (15min, 30min, 60min). Tím dojde ke žhavení trubice, cca 15 – 20 sek, po té bude lampa zapnuta. Lampa bude vypnuta po zadaném časovém intervalu nebo může být kdykoliv vypnuta červeným tlačítkem power na dálkovém ovládači.

   Doporučená doba pro dezinfekci: pokoj cca 20m– 15min; pokoj cca 30m– 30min; pokoj cca 40m– 60min.

   Bezpečnostní pokyny

   Po zapnutí lampy by se v dezinfikovaném prostředí neměli vyskytovat lidé ani zvířata. Záření UVC je škodlivé i v malých dávkách a může mít určitý negativní účinek na lidský organismus, zvířata nebo rostliny. Rozhodující je intenzita a doba působení. Nedívejte se přímo do rozsvícené UVC lampy. I malá dávka UVC záření může při delším ozáření oka vyvolat zánět spojivek, případně tzv. chorobu svářečů (ophthalmia fotoelectrica). Při vyšších dávkách může UVC záření těžce poškodit zrak. Pokožka i oči dětí jsou zvlášť citlivé na účinky UVC záření. Děti nesmí být vůbec vystaveny přímému ozáření. Přípustné je pouze odražené záření od vzdálenějších stěn nebo stropů a to po co nejkratší dobu. Před zahájením dezinfekce by měla být místnost uklizena od nečistot. V místnosti by mělo být sucho a teplota mezi 20° - 40°C. UVC záření může poškozovat různé malby, obrazy a dekorace.
   Ozón má specifický intenzivní zápach. V souvislosti s bezpečností je třeba si uvědomit, že ozon je nebezpečný jako plyn, kdy již při nižších koncentracích dochází k iritaci dýchacích cest. Lidský nos je velice

  citlivý na přítomnost ozonu ve vzduchu a je schopen rozeznat již velmi nízké koncentrace. Z tohoto důvodu provádějte dezinfekci pouze bez přítomnosti lidí a zvířat. Při teplotě 20 °C, tlaku 1013,25 hPa je poločas rozpadu ozónu 45 minut. Při teplotě 30 °C a stejném tlaku je poločas rozpadu jen 20 minut. S přihlédnutím na tyto skutečnosti pak volte dobu, po které se do dezinfikovaných prostor vrátíte k normální činnosti. Ideální doporučená doba pro návrat po intenzivní dezinfekci je cca 2 hod.

  Umístění

  V případě dezinfekce přímým UVC zářením umístěte lampu co nejblíže dezinfikovanému předmětu (nejlépe do vzdálenosti 1m), nebo ideálně do středu dezinfikované oblasti, aby docházelo k rovnoměrné dezinfekci. V případě nepřímé dezinfekce ozónem umístěte lampu v místnosti tak, aby se mohl generovaný plyn ozón 0volně šířit do všech částí místnosti.

  Využitelné vlastnosti ozónu

  Ozón je při sterilizaci a dezinfekci více než 3000-krát rychlejší než chlór, 25-krát efektivnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500-krát efektivnější než chlornan (OCL) a 5000-krát efektivnější než chloramin (NH2CL) a je bezpečnější. Neexistuje žádný virus či bakterie odolávající ozónu. Je to účinnější metoda než použití chloru. Ozónem jsou odstraněny mikroorganismy, které jsou za normálních podmínek rezistentní vůči chlóru nebo potřebují hodiny kontaktního času, než jsou chlórem odstraněny.
  Ozón oxiduje a rozkládá organické a anorganické látky rychleji než ostatní reagenty. Ozón rozkládá organické a anorganické toxické látky ve vodě na méně škodlivé složky, které mohou být jednoduše odstraněny či transformovány sedimentací či filtrací, atd. Ozón reaguje s látkami, se kterými chlór nereaguje nebo reaguje nevhodným způsobem.
  Oxidací likviduje ozón vysokomolekulární sloučeniny, chlorované bifenyly, organické sloučeniny, jedovaté aromatické látky, kyanidy, fenoly, síru, železo, mangan. Má schopnost dezaktivace karcinogenů. Silný dezodorizační efekt způsobuje rozrušení zapáchajících látek a tím redukci zápachu a chuti.

  Využitelné vlastnosti UVC záření

  UV záření o délce 260 nm má baktericidní účinky. Poškozuje DNA a působí na všechny druhy bakterií, pouze se liší doba potřebná k usmrcení daného druhu bakterie. Vlivem poškození DNA je znemožněna další reprodukce. Takto je znemožněna reparace poškozených mikroorganismů a jejich následné množení.

  Důležité upozornění

   Nepoužívejte výrobek, je-li poškozen nebo má-li uvolněné šrouby nebo spoje.
   Nepoužívejte výrobek, pokud byl poškozen deštěm nebo vlhkým prostředím.
   Nevystavujte výrobek přímému slunci a chraňte jej před teplem.
   Pro zajištění správného fungování zařízení byste neměli zařízení zapínat a vypínat příliš rychle po sobě.

  Technické údaje

   Výkon zářiče: 38W
   Krytí: IP20 – pro vnitřní užití
   Spotřeba ve stand by režimu: méně než 1W
   Napájení lampy: AC 230V/50Hz, napájení dálkového ovládače: 1x CR2025  Vlnová délka UVC zářiče: 260nm
   Maximální plocha pro dezinfekci: 40m2
   Délka přívodního kabelu: 1,6m

  Na výrobek je vystaveno CE prohlášení o shodě v souladu s platnými předpisy. Na vyžádání u výrobce: info@solight.cz, případně ke stažení na shop.solight.cz.
  Výrobce: Solight Holding, s.r.o., Na Brně 1972, Hradec Králové 500 06, Česká republika

Otázky a Odpovědi pro tuto Slevu

EXTREME eSHOP